Odszkodowanie za uciążliwy hałas z lotniska w Gdańsku – ostatnia szansa

1Mieszkańcy Gdańska i Żukowa zamieszkujący okolice gdańskiego lotniska mogą starać się o odszkodowanie – mają jednak czas tylko do marca 2018 roku.

Mieszkanie nieopodal lotniska wiąże się ze wzmożonym, wręcz uciążliwym hałasem i nierzadko konieczne stało się poniesienie sporych wydatków na wyciszenie nieruchomości. Mieszkańcy okolic gdańskiego lotniska mogą teraz starać się o odszkodowania. Uchwałą nr 203/XVIII/16 z dnia 29 lutego 2016 r. Sejmik Województwa Pomorskiego utworzył obszar ograniczonego użytkowania (OOU) wokół Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To właśnie od tego momentu przez okres 2 lat można domagać się odszkodowania. Czas leci bardzo szybko i właściciele nieruchomości muszą podjąć działania do końca marca 2018 roku. Brak zgłoszenia roszczeń spowoduje ich bezpowrotne wygaśnięcie.

Mieszkańcy OOU mogą dochodzić roszczeń związanych z utratą wartości nieruchomości oraz związanych z kosztami koniecznymi do poprawy klimatu akustycznego budynku. Co jednak ważne kosztów tych wcale nie trzeba rzeczywiście ponieść. Dotychczasowa praktyka związana z postępowaniami dotyczącymi lotnisk w Warszawie lub Krakowie pokazuje, iż mieszkańcy OOU mogą liczyć na odszkodowania wynoszące 5-15% wartości nieruchomości. W przypadku sporu z Portem Lotniczym Gdańsk precyzyjne określenie wysokości każdej ze szkód nastąpić może przed Sądem w drodze opinii biegłego rzeczoznawcy.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią w celu uzyskania pomocy w dochodzeniu odszkodowania.

Radca Prawny Radosław Dyki

Podziel się tym artykułem:
  • Facebook
  • email
  • Twitter

O Radosław Dyki

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku pod numerem wpisu GD/1918. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Wykonywanie zawodu radcy prawnego rozpoczął w 2010 r. Obecnie prowadzi Kancelarię Locus Lege w Gdyni Orłowie. Prowadzi zarówno obsługę przedsiębiorców jak i doradza osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Specjalizuje się w problematyce prawa cywilnego, w tym prawa handlowego a także prawa podatkowego. Szczególną skuteczność osiąga w obszarze windykacji należności, doradztwa przy prowadzeniu spółek prawa handlowego oraz innych podmiotów gospodarczych. Reprezentuje podmioty w sprawach z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego (rozwody, alimenty, podziały majątku) i prawa spadkowego. Od 2006 r. współpracuje z jedną z trójmiejskich szkół wyższych. Współzałożyciel i wykładowca w Gdańskim Centrum Szkoleń Profilowanych w Gdańsku. Autor Komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, wydanego przez Wydawnictwo ODDK z Gdańska.
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Nieruchomości, Prawo cywilne z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *